Tüketici Nöro Bilimi ve Nöro Pazarlama, özellikle son 5 yıldır Türkiye’deki pazarlama camiasının aşina olduğu ve merakla takip ettiği önemli bir araştırma ve uygulama alanıdır. Dünyadaki gelişimi hızla artan nöro pazarlama ile alakalı birçok kitap, blog yazısı bulunsa da yapılan nörofizyolojik ölçümlerin anlamları, teknik farklılıkları, verinin tutarlılığı, sonuçların iletişim stratejilerine uygulanması konularında detaylı bilgi bulunmaması hem bu araştırma yönteminin hangi durumlarda kullanılabileceğine yönelik fikir doğmamasına hem de nöro pazarlama adıyla bilgi kirliliğiyle birlikte nörofizyolojik ölçümlerin veremeyeceği abartılı ve aşırı yorumlama içeren sonuçlara gidilmesine yol açmaktadır.

Türkiye’deki bu eksiği kapatmak için bu alandaki en yetkin iki isim bir araya geldi. Prof. Dr. Sinan Canan ve Kılınç Orhan Erdemir’in sunumlarıyla hem beynimize muazzam bir yolculuk yapacak hem de tüketici nöro bilimi ve nöro pazarlama araştırmalarının tekniklerini, bulgularını, uygulama alanlarını tümüyle öğreneceksiniz. Üstelik bu tekniklerin kullanıldığı atölye çalışmaları ile araştırma yöntemlerini bizzat deneyimleyebileceksiniz.

Açık Beyin ve Neuro Discover’ın ortaklaşa düzenlediği bu eğitim hakkında bilgi almak ve kurumsal katılım için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız:
http://www.acikbeyin.com/katilim-formu/

Eğitimciler:

Prof. Dr. Sinan Canan:

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Tıbbi Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı. Başkent, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin tıp fakültelerinde toplam 10 yılı aşkın süre öğretim üyesi olarak çalıştı. Tüm akademik kariyeri boyunca disiplinlerin sınırlarında yer alan araştırma konularıyla ilgilenmeyi tercih etti.

Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler, Öğrenme, Lisan ve afazi, Zihin ve Beyin gibi konularda ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemekte, bilimi ve özellikle de zor addedilen bilimsel konuları herkesin anlayabileceği anlatılara dönüştürme işi, zamanının çoğunu kaplamaktadır. “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler” , “Değişen Beynim” ve “Unutulacak Şeyler” adlı kitapların yazarıdır. Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

Sinan Canan, “Hayatın, tek bir işle uğraşmak için fazla uzun; insanın ise, tek bir işle ömrünü tüketmek için fazla karmaşık olduğuna” inanmakta ve bu yönde çalışmalarına elinden geldiğince devam etmektedir…

Kılınç Orhan Erdemir:

1980 yılında Karşıyaka İzmir’de doğdu. Üniversite eğitimi sırasıyla Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi (lisans), Kadir Has Üniversitesi M.B.A. (1. yüksek lisans), Üsküdar Üniversitesi Nöro Bilim (2. yüksek lisans) alanlarındadır. Kişisel bakım, inşaat ve perakende sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışı ürün, marka ve pazarlama yöneticiliği yapan Erdemir, 2010 yılından itibaren beyin ve tüketici davranışları arasındaki ilişkiye odaklanmaya başladı. Nöro bilim bulgularının pazarlama ve marka iletişimine nasıl yön verebileceğine dair çalışmalarına, 2014’den bu yana Neuro Discover araştırma şirketinin kurucu ortağı ve yöneticisi olarak devam etmektedir. “Nöro Pazarlamaya Giriş” adlı kitabıyla nörofizyolojik ölçümlerin pazarlama iletişiminde nasıl kullanılabileceğini anlatan Erdemir, Tüketici Nöro Bilimi alanında akademik çalışmalarını da sürdürmektedir.