Dünya’nın önde gelen araştırma şirketlerinden GfK, 13 Mayıs 2016’da Four Seasons Hotel’de düzenlediği “Tüketici Deneyimleri ve Tercihleri Konferansı”nda Neuro Discover ile başlattığı işbirliğini duyurdu.

Konferansta GfK Türkiye’den Karolin Abda ve Burçak Gökbayrak ile Neuro Discover’dan Kılınç Orhan Erdemir, tüketici nöro bilimi, kantitatif ve kalitatif araştırma yöntemlerinin bir bütün olarak ele alınması gerektiğini belirterek örneklerle açıkladı.

“Reklamların etkili olmasını sağlayan püf noktaları” adlı sunumlarında reklamların en etkili yönlerinin neler olduğunu hem nöro pazarlama hem de geleneksel araştırma yöntemleri ile ortaya konuldu. Öte yandan katılımcılarla LC Waikiki’nin Seninle Güzel reklam filminin bu bütünleşik yönteme dayalı araştırma sonuçları paylaşıldı.

Neuro Discover’ın tüketici nöro bilimi uzmanlığı ile GfK’nın  kantitatif ve kalitatif araştırma uzmanlığının bundan sonra çözüm ortaklığı çerçevesinde işbirliğiyle yürütüleceğini belirten yetkililer, pazarlama ve marka iletişiminde en etkili ve tutarlı içgörülere ulaşmayı hedeflediklerini ve bunu da uzmanlıkların birleştirilerek elde edilebildiğini açıkladılar.