“İnsanlar, hissettiklerini düşünemiyorlar, düşündüklerini ifade edemiyorlar ve söylediklerini yapmıyorlar.”

Neuro Discover‘ın sunduğu neuro marketing araştırma projelerinin geleneksel araştırmalara göre en büyük farkları şunlardır:

Sözlü Beyana Dayalı Olmayan Bilişsel Veriler: İnsanlar sokakta bir anketör tarafından soru yağmuruna tutulduklarında o anki motivasyonları içerisinde gerçek olmayan cevaplar verebilmektedirler. Hatta tanımadıkları insanlarla aynı ortamda bulunduklarında ortama göre yalan beyanda bulunabilmektedirler. Daha derin bir içgörü ve bilinçaltı analizi yapılarak subjektif manipulasyonlara kapalı bir metodolojiye dayanan neuro marketing araştırmaları, gerçek bilişsel bilgiye ulaşmaktadır.

Kısa Süre: Anket, focus grup gibi geleneksel araştırma yöntemlerinde datanın toplanması, işlenmesi ve raporlanması süreci ortalama bir araştırma için genellikle 4-8 hafta arasında değişmektedir. Neuro marketing araştırmalarında tüm çalışmalar daima son teknolojiye dayalı bir sistem içerisinde gerçekleştirilmekte ve raporlar 3 günde sunuma hazır hale getirilmektedir. Bu sayede acilen yayına girmesi gereken projeler için vakit kaybı yaşanmadan sonuçlar elde edilmektedir.

Daha Yüksek Etkinlik ve Bütçe Tasarrufu: Neuro Marketing araştırmaları, reklam araştırmaları ile reklamın etkinliğini maksimize ederek harcanacak medya bütçesinin daha etkili kullanılmasına yönelik ciddi bir bütçe tasarrufu sağlar. Bunun yanı sıra ambalaj, shopper marketing, web site analizleri söz konusu olduğunda bilinçaltındaki duygusal etkisi ve bilişsel etkisi artırılmış ürün, mekan, tasarımlarla uzun vadedeki ciro beklentisi maksimize edilir.